blog Genel

Lav Taşı Nedir Nerelerde Kullanılır?
Volkanik olayların meydana getirdiği, etrafa yayılan partiküllerin soğuması sonucu oluşan organik oluşumlardır. Gözenekli, volkanik  taşlar çeşitli işlemlere tabi tutularak pek çok alanda kullanılmaktadır. 

Evde Barbekü & Izgara Keyfi

Mangal lav taşı sayesinde, evinizde gril barbekü yapabilirsiniz. 3-5 cm boyutlarındaki  organik lav taşlarını piknik tüpü, LPG ya da LNG li mangalınızda kolaylıkla kullanabilir, sevdiklerinizle keyfini çıkarabilirsiniz.

Gözenekli dokusu sayesinde petro gazları süzerek yiyeceklerinizi kokusuz ve sağlıklı pişirebilmenizi sağlar. Ayrıca bir kez ısıttığınız lav taşlarınız uzun süre ısıyı muhafaza etmesiyle en fazla yiyecek pişirebilmenizi sağlamaktadır.

Pum Lava Doğal Ponza Lav Taşı   

ızgara lav taşı

Pum lavanızı arzu ettiğiniz yakıtla kullanabilir, yiyeceklerinizi yakmadan, is kokmadan pişirebilmenizi sağlayan bu muhteşem ürünü kullanabilirsiniz. Pum lava bir kez ısındığı vakit uzun süre ısısını muhafaza eder. Siz de issiz, kokusuz ve adeta süzgeçten geçirilerek yiyeceklerinize gelen sağlıklı ısı kullanabilirsiniz. Siz de ızgara ve mangallarınızda kokusuz, dumansız ve az yakıtla çok işler başarabilirsiniz.


Pumice World ürünleri 

Ponza taşının vatanı denilebilecek Kapadokya bölgesi, kalite ve görsellik bakımından en kıymetli ponza taş kaynağıdır. Dünyanın pek çok bölgesinde bulunabilen volkanik cam benzeri lav taşı yapılan araştırmalar ve ihtiyaçlara cevap verebilmek için Pumice World markası hayata geçti. 2020 yılında faaliyete geçen markamız ile;
Ağız bakım ürünlerinden ayak bakımına, evcil hayvanlara yönelik ürünlerinden ev temizliği gibi alanlarda çözümler üretiyoruz.

  • Yazıyı Paylaş :